TXP4-3500D | Tarantula XTREME POWER 4-Channel 3500W Class D Amplifier
Product image 1
1 / 8
Tarantula Xtreme Power Full Bridge
Max Power 3,500 Watts
RMS Power 4Ω 140W x 4
RMS Power 2Ω 235W x 4
RMS Power 1Ω 375W x 4
RMS Bridged 2Ω 700w x 2
Description
Max Power 3,500 Watts
RMS Power 4Ω 140W x 4
RMS Power 2Ω 235W x 4
RMS Power 1Ω 375W x 4
RMS Bridged 2Ω 700w x 2