RN1-5000D | Rubicon Nano Series 5,000W Class D Monoblock Amplifier
Product image 1
1 / 5
Rubicon Nano Class D Subwoofer Amplifier
Max Power 5,000 Watts
RMS Power 4Ω 1,000W x 1
RMS Power 2Ω 1,500W x 1
RMS Power 1Ω 2,500W x 1
Product Information
Shipping & Returns
Description
Max Power 5,000 Watts
RMS Power 4Ω 1,000W x 1
RMS Power 2Ω 1,500W x 1
RMS Power 1Ω 2,500W x 1