TXP1.6000D | Tarantula XP Series 6000W Class D Monoblock Amplifier
Product image 1
1 / 8
Tarantula Xtreme Power - Class D Monoblock Amplifier
Max Power 6,000 Watts
RMS Power 4Ω 700W x 1
RMS Power 2Ω 1,200W x 1
RMS Power 1Ω 2,300W x 1
Description
Max Power 6,000 Watts
RMS Power 4Ω 700W x 1
RMS Power 2Ω 1,200W x 1
RMS Power 1Ω 2,300W x 1