AR1-5000D | Arachnid Series 5,000W Monoblock Class D Car Stereo Amplifier
Product image 1
1 / 5
Arachnid Series Monoblock Class D Car Stereo Amplifier
Max Power 5,000 Watts
RMS Power @ 4Ω 500W x 1
RMS Power @ 2Ω 900W x 1
RMS Power @ 1Ω 1,500W x 1 (1Ω)
-65%
Max Power 5,000 Watts
RMS Power @ 4Ω 500W x 1
RMS Power @ 2Ω 900W x 1
RMS Power @ 1Ω 1,500W x 1 (1Ω)
AR1-5000D | Arachnid Series 5,000W Monoblock Class D Car Stereo Amplifier | Soundstream Technologies